Podcast Ablonczy Balázzsal
Az élet, meg minden podcastjában Ablonczy Balázs beszélt turanizmusról és Trianonról.
Az azonnali Trianon 100 podcastja Ablonczy Balázzsal
Az azonnali.hu Trianon 100 podcastjában Ablonczy Balázs beszélt a békeszerződést követő menekülthullámról és menekültpolitikáról.
A Trianont övező mítoszokról Klubrádióban
Miért beszélhetünk "képzelt Trianonról"? Mit gondoljunk a magyarság elleni összeesküvésekről? Mit jelent ma "Trianon"?
Miért pont Trianon?
Ablonczy Balázs, a Trianon 100 Kutatócsoport vezetőjének írása az index.hu-n.
A Magyar Tudomány tematikus összeállítása
Megjelent a Magyar Tudomány 2020/6. száma. A Trianonnal foglalkozó tematikus összeállítás vendégszerkesztői Romsics Ignác és Ablonczy Balázs, szerzői pedig a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport tagjai.
A Mackensen-legenda
A trianoni békével kapcsolatos számtalan folklorisztikus történet közül az utóbbi időben kapott lábra az, amely arról szól, hogy a Balkánról és Romániából visszavonuló német, úgynevezett Mackensen-hadsereg felajánlotta, hogy megvédi Erdélyt a betörő román csapatoktól (akár a Székely Hadosztállyal közösen), ám a Károlyi-kormány ezt az ajánlatot elutasította, Mackensent pedig letartóztatta. Ablonczy Balázs írása a kérdés hátteréről.
Az ismeretlen Trianonról a Krónikában
Ablonczy Balázs legújabb kötetének megjelenéséről, amely a modern magyar történelem egyik meghatározó eseménysorát hozza emberközelbe, a kolozsvári Krónika is beszámolt.
Az összeomlás és a békeszerződés történetei 1918-1921
E-könyv formátumban már kapható a Trianon 100 Kutatócsoport vezetője, Ablonczy Balázs új könyve Trianonról.
A kérészállamokról a Katolikus Rádióban
A kérészállamokról tartott konferenciáról a Katolikus Rádió is tudósított.
Interjú Ablonczy Balázs történésszel
Interjú Ablonczy Balázzsal a Népszava 2020. február 16-i számában.
A Trianon 100 Kutatócsoport könyvbemutatója
Megtelt a Bartók Béla úti Kelet Kávézó és Galéria, amikor december 16-án bemutatták a Trianon 100 Kutatócsoport legújabb kötetét, Révész Tamás „Nem akartak katonát látni?” című könyvét.
Trianon emlékezete és a rendszerváltás
Kutatócsoportunk Trianon emlékezetére koncentráló szekcióval vett részt az „1989 és a rendszerváltás: a társadalmi cselekvés lehetőségei” című 2019. november 28–30-i szegedi konferencián.
Benedek Elek visszatérése a Székelyföldre Trianon után
Születésének 160. évfordulóján számos cikk, híradás, videó emlékezett meg a legendás székely íróról, politikusról, lapszerkesztőről, Benedek Elekről (1859–1929). Életművének máig homályos pontja, hogy a gazdag életúttal és irodalmi munkássággal rendelkező alkotó, aki bizonyos értelemben megteremtette a magyar gyerekirodalmat, 1921. július-augusztus fordulóján hazatelepedett Erdélybe. Ablonczy Balázs a „székely mesemondó” visszatérésének körülményeit árnyalja írásában.
Trianon - 99, Gyulafehérvár - 101
A Trianon 100 Kutatócsoport történészei július első napjaiban Torockón adtak elő.
Ablonczy Balázs a Gombaszögi Nyári Táborban
Július 20-án a Gombaszögi Nyári Táborban a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport vezetője, Ablonczy Balázs a ma7 vezetőjével, Langschadl Mátyással beszélgetett az első világháború végéről és következményeiről.
Bihari Dániel beszélget Ablonczy Balázzsal Trianonról és a magyar menekültekről
24.hu, 2019. június 4.
Interjú Ablonczy Balázzsal az Osztrák-Magyar Monarchiáról
Interjú Ablonczy Balázzsal a 24.hu-n, 2018. október 28.
Ablonczy Balázs és Romsics Gergely május 10-i előadása
Kutatócsoportunk tagjai, Ablonczy Balázs és Romsics Gergely a Tanácsköztársaság és a párizsi békekonferencia sajátos kapcsolatáról tartottak előadást 2019. május 10-én. A Clio Intézet és Budapest Főváros Levéltára közös előadás-sorozatának ötödik rendezvényét Bödők Gergely moderálta.