Bencsik Péter előadása a Francia Intézetben

Kollégánk a „Trianon, 100 év után. Határon átnyúló együttműködés Közép- és Kelet-Európában” című, a Magyarországi Francia Nagykövetség, a Budapesti Francia Intézet, a CESCI és az IFECO által közösen szervezett konferencián tartott előadást október 27-én.

Nemzetközi konferenciánk a Budapesti Francia Intézetben

A Trianon 100 Kutatócsoport, a Budapesti Francia Intézet és a Francia Nagykövetség „Trianon, 100 évvel később. Új történelmi megközelítések” címmel szervez közös konferenciát 2021. október 14–15-én.

Szűts István Gergely előadása a Polnische Historische Mission konferenciáján

Kutatócsoportunk tagja, Szűts István Gergely a Polnische Historische Mission an der Julius-Maximilians-Universität Würzburg által szeptember 20. és 21. között rendezett online konferencián tartott előadást a trianoni menekültkérdésről és az első világháborút követő állampolgárság meghatározásának problémáiról.

Konferencia Magyarország külkapcsolatairól

A Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete „A magyar külpolitika a Horthy-korszakban” címmel rendez tudományos műhelykonferenciát a két világháború közötti Magyarország kétoldalú kapcsolatairól június 25-én, pénteken.

A „Beyond Trianon” konferencia előadásai

Online elérhetővé váltak az októberi „Beyond Trianon? Exit from the War in Danubian Europe 1918–1924” konferencián elhangzott előadások.

A győri konferencia előadásainak felvételei

A Győri Egyházmegyei Levéltár és a Brenner János Hittudományi Főiskola 2020. szeptemberi, „Zűrzavaros évek 1919–1921” című konferenciáján elhangzott előadások felvételei most online is megtekinthetők.

Beszámoló a „Beyond Trianon?” nemzetközi konferenciáról

Izsák Gergely beszámolója a Trianon 100 Kutatócsoport és az ERC NEPOSTRANS projekt által közösen szervezett „Beyond Trianon? Exit from the War in Danubian Europe 1918–1924” nemzetközi konferenciáról az ujszo.com portálon.

Trianonon túl – nemzetközi konferencia

A Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport, a Politikatörténeti Intézet ERC NEPOSTRANS projektje, valamint a Magyar Tudományos Akadémia Filozófiai és Történettudományok Osztálya nemzetközi konferenciát szervez 2020. október 29–31. között „Beyond Trianon? Exit from the War in Danubian Europe 1918–1924” címmel.

Online konferencia a Poznańi Adam Mickiewicz Egyetemen

A Trianon 100 Kutatócsoport több tagja is részt vett a Poznańi Adam Mickiewicz Egyetem Trianonnal foglalkozó interdiszciplináris konferenciájának („Másik Trianon. Elbeszélések, emlékezet, kontextusok”) október 8-i paneljeiben. A részvétel – a járványhelyzet miatt – ugyan sajnos csak „virtuális” volt, és a magyar kutatók legfeljebb a google maps segítségével ismerkedhettek meg Poznań városával, ám a program még így is nagyon érdekesnek bizonyult.

Kollégáink a Nagy Imre Alapítvány konferenciáján

Szeptember 28-án a Barabás Villában került sor a Nagy Imre Alapítvány által a trianoni békeszerződés aláírásának századik évfordulója alkalmából szervezett emlékkonferenciára.

Zűrzavaros évek 1919–1921 – tudományos konferencia

A Győri Egyházmegyei Levéltár a Brenner János Hittudományi Főiskolával együttműködve hirdetett tavasszal konferenciát „Zűrzavaros évek 1919–1921” címmel.

A Pécsi Stop portál beszámolója

A 2020. szeptember 20-án tartott Trianon100: Nemzetközi Tudományos-Kulturális Konferenciáról a pécsi portál részletes beszámolót közölt.

Nemzetközi konferencia Trianonról

Előadások és beszélgetések Trianonról hazai és a szomszédos országokból érkező szakértőkkel.

A kérészállamokról a Kossuth Rádió műsorában

A Kossuth Rádió "100 éve történt" című műsora is beszámolt a "kérészállamokról" rendezett konferenciáról.

A Trianon 100 Kutatócsoport és az NKE Közép-Európa Kutatóintézet közös konferenciája

Február 25-én rendezte meg a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport és az NKE EJKK Közép-Európa Kutatóintézet a történelmi Magyarország területén 1918 után létrejött - vagy majdnem létrejött - "kérészállamokról" szóló konferenciát.

Az MTA nemzetközi konferenciája Trianonról

„Beyond Trianon. The exit from war in Danubian Europe: a new era? (1918–1924)” („Trianonon túl. A háború vége a dunai Európában: új korszak? [1918–1924]”) címmel tart nemzetközi konferenciát a Magyar Tudományos Akadémia, amely az elmúlt években kiemelten foglalkozott a trianoni békeszerződéssel és következményeivel.

Trianon emlékezete és a rendszerváltás

Kutatócsoportunk Trianon emlékezetére koncentráló szekcióval vett részt az „1989 és a rendszerváltás: a társadalmi cselekvés lehetőségei” című 2019. november 28–30-i szegedi konferencián.

Közigazgatás-történeti konferencia a Magyar Nemzeti Levéltár Országos Levéltárában

Kutatócsoportunk több munkatársa is részt vett 2019. november 6–7-én a Magyar Nemzeti Levéltár által szervezett, az első világháború következtében lezajlott változásokról szóló közigazgatás-történeti konferencián.

összesen: 33 db | 18 db/oldal

1 2